Aktuálně

Další meta pokořena

12.1.2016

Úterý 12. ledna 2016 se pro spolek stalo dalším přelomovým dnem, neboť se nám sešel dostatečný počet přihlášek pro zaregistrování spolku tj. nejméně tři obce a jedna nevládní organizace. Všem zúčastněným děkujeme za podporu.

dočíst článek

Poslanci rozhodnou o registru smluv již zítra!

23.11.2015

V úterý 24. 11. 2015 proběhne v Poslanecké sněmovně rozhodující hlasování o povinnosti zveřeňovat všechny smlouvy státu na Internetu. Rekonstrukce státu, kterou inicioval zakládající člen spolku Otevřená města, organizace Frank Bold, varuje, že senátní verze zákona je nefunkční paskvil a vyzývá občany, aby kontaktovali poslance. Premiér Sobotka a většina poslanců ČSSD a KSČM totiž mají v úmyslu hlasovat pro senátní verzi zákona. Rozdíly mezi původní sněmovní verzí zákona a verzí po senátních úpravách popisuje Rekonstrukce státu stručně v pěti bodech.

dočíst článek

Balíček pro zakládající členy

2.11.2015

V tomto balíčku najdete vzor usnesení a důvodové zprávy k založení spolku Otevřená města. Tím bude splněno vše potřebné, aby se vaše město nebo obec mohly přidat mezi zakládající členy organizace Otevřená města, pokud to schválí zastupitelstvo. Města, kterým je otevřena možnost stát se zakládajícími členy, jsou uvedena na konci stanov. Ostatní města musí podat přihlášku.

dočíst článek

Brno se chce stát otevřeným městem

28.7.2015

Členové Rady města Brna dnes vzali na vědomí iniciativu o založení spolku Otevřená města. Tento záměr je obsažen v Informační strategii města Brna jako jeden z důležitých milníků v procesu naplňování cíle Strategické řízení informatiky (STR).

dočíst článek

Zakládáme spolek Otevřená města

6.2.2015

Představujeme organizaci Otevřená města, jejímž cílem je spolupráce na důležitých projektech v oblasti IT. Díky sdílení nákladů umožní Otevřená města hospodárnější pořizování software pro veřejnou správu v zapojených městech a obcích.

dočíst článek