NEWSLETTER SRPEN - LISTOPAD 2017

01. 12. 2017

CityVizor, Evidence smluv, Public Money? Public Code!, ..

CityVizor: malá česká revoluce

Na začátku září jsme CityVizor za zájmu médií (např. České televize, Lupa.cz) oficiálně spustili. Ondřej Profant představil CityVizor 8. října 2017 v rámci LinuxDays v Praze a 4. listopadu 2017 na konferenci OpenAlt v Brně. CityVizor byl pozitivně hodnocen i odborníky na otevřená data. Společně s Ministerstvem financí jsme získali hned dvě ocenění v soutěži Společně otevíráme data. V hlavní kategorii se CityVizor umístil pátý a nadto získal Cenu Fondu Otakara Motejla. K tomu organizátoři soutěže dodali: “CityVizor naznačuje, kde bychom chtěli s IT veřejné správy jednou být.

CityVizor v současné době používají Černošice, Nové Město na Moravě a nejnověji také Uherský Brod. Kromě již participujících obcí evidujeme zájem o CityVizor ze strany několika dalších měst. S těmito městy komunikujeme a řešíme s nimi zejména export dat (např. na Praze 7 a v Brně). Máte-li o nasazení rozklikávacího rozpočtu CityVizor zájem i ve vaší obci, neváhejte nás kontaktovat na adrese cityvizor@otevrenamesta.cz.

O aplikaci CityVizor: CityVizor je rozklikávací rozpočet, který umožňuje samosprávám zveřejňovat a vizualizovat data o jejich hospodaření. CityVizor je svobodný software uvolněný pod licencí GPLv3, který byl vyvinut pracovníky Ministerstva financí za účasti spolku Otevřená města. Spolek Otevřená města provozuje a spravuje službu CityVizor.cz

BISON: Evidence smluv

Do 30. září 2017 jsme sbírali požadavky členů na novou funkcionalitu a komentáře a připomínky k demo verzi. Zbyněk Grepl nyní tyto vstupy zpracovává a komunikuje se spolkem BISON, abychom mohli na základě požadavků členů navrhnout a implementovat novou funkcionalitu pomocí modulů, které budou uvolněny pod svobodnou licencí.

O aplikaci Evidence smluv spolku BISON: Evidence smluv je komplexní řešení pro evidenci smluv včetně implementovaného systému zveřejnění smluv do Registru smluv, které vyvíjí spolek BISON.

Veřejné peníze? Veřejný kód!

Otevřená města se připojila k výzvě Public Money? Public Code! požadující, aby software vyvinut za veřejné peníze byl zároveň volně k dispozici všem. Pakliže se s výzvou ztotožňujete, neváhejte ji podepsat (možno jako jednotlivec i organizace).

Změna ve složení výboru

Přijali jsme rezignaci Viktora Čahoje a Michala Šmardy na členství ve výboru. Na jejich místo jsme kooptovali Radomíra Palovského a Zbyňka Grepla, kteří se představili na členské schůzi 29. června 2017.

Posila v týmu spolku Otevřená města

V polovině září 2017 se k týmu spolku Otevřená města připojil Dan Kolář. Dan pracuje jako asistent výboru a projektový manažer aplikace CityVizor a byl vybrán ve výběrovém řízení, které probíhalo v srpnu a září 2017.